Záhradný nábytok? Stavte na umelý ratan, je efektný a praktický!

Rozmýšľate, aký nábytok zvolíte ako sedenie na vašu záhradu, prípadne na terasu? Spoľahnite sa na záhradný nábytok z umelého ratanu, ktorý odoláva zlým poveternostným podmienkam a vyzerá podobne ako nábytok z prírodného dreva. Ten sa síce teší veľkej obľube, no jeho údržba nie je taká jednoduchá ako pri ratanovom nábytku. Aké rozmanité kúsky môžete mať z ratanu?

Záhradný nábytok? Stavte na umelý ratan, je efektný a praktický!
Záhradný nábytok? Stavte na umelý ratan, je efektný a praktický! (Foto: PR)

Vytvorte si doma na záhrade svoju oázu pokoja

Nie je to zložité. Pokiaľ máte už počiatočné úpravy pozemku za sebou, môžete pristúpiť k výberu záhradného nábytku. Ten môžete mať v rôznych prevedeniach, veľkostiach a štýloch. Od sedacích súprav, po rôzne kreslá, taburety, príručné stolíky, zásteny a veľa iného nábytku až po kvetináče a doplnky z ratanu. Populárne je zladiť všetky kúsky v jednom materiálovom prevedení, rovnako tak v jednej farbe a identickom štýle. Tým docielite vo svojej záhrade perfektnú rovnováhu a efekt, ktorý zapôsobí na vašich hostí. Mimoriadne zaujímavým prvkom je závesné záhradné kreslo, ktoré poslúži aj ako hojdačka a obľúbi si ho určite každý člen domácnosti.

Kam umiestniť záhradný nábytok?

Mnohí to riešia tak, že nábytok umiestnia do rohov svojej záhrady, čím docielia pocit útulnosti a bezpečia. Rohy môžu „vyšperkovať“ rôznymi záhradnými svietidlami, doplnkami a korešpondujúcimi kúskami iného nábytku. Ak sa bavíme o terase, môžete zvoliť nábytok ako sú samostatné stoličky a stôl, ktoré budú situované v strede terasy – v centre pozornosti. Na stôl môžete umiestniť sviečky alebo vázu so záhradnými kvetmi, ktoré vám rozjasnia deň. Nie je nič lepšie ako raňajky na vzduchu, v útulnom prostredí vašej terasy alebo záhrady. Zvoľte nábytok z umelého ratanu, budete prekvapení jeho jednoduchou údržbou a praktickým skladovaním. V chladných mesiacoch ho stačí prikryť fóliou a na sezónu vytiahnuť. Áno, až takto jednoduché to je!

Text:PR