Ako zorganizovať malý byt? Tipy a rady

Aby ste z malého bytu vyťažili čo najviac priestoru, najdôležitejšie je správne poukladať veci, mať ich zorganizované a vedieť správne usporiadať nábytok. Ak si to poriadne naplánujete, načrtnete a premyslíte, tak dokážete s maličkým priestorom urobiť zázraky. Ako teda usporiadať malý byt tak, aby bol čo najpriestrannejší?

Ako zorganizovať malý byt? Tipy a rady
Ako zorganizovať malý byt? Tipy a rady (Foto: unsplash.com)

Pomocníci, ktorých by ste mohli použiť pri organizovaní malého bytu sú práve organizéry. Či už na oblečenie, makeup, ponožky alebo spodné prádlo. Všetko budete mať na svojom mieste a budete mať vo veciach oveľa väčší prehľad. Organizéry si nemusíte kupovať, jednoducho sa dajú vyrobiť z krabice a kartónov.

Ak idete presúvať nábytok, poriadne si to najprv naplánujte. Určite nechcete po presunutí zistiť, že sa to vôbec nehodí a všetko presúvať naspäť. V tomto vám môže pomôcť napríklad program na kreslenie.

V malom byte najlepšie vyzerá čistý a jednoduchý dizajn, ktorý je poriadne premyslený. Ak máte garsónku alebo jednoizbový byt, využite túto miestnosť naplno. Vytvorte si pomyselne oddelené zóny. Napríklad posteľ môžete od zbytku miestnosti oddeliť šifónovým závesom alebo drevenými latkami. Tak budete mať súkromie a nebudete si pripadať, že vodíte návštevu rovno do spálne. Do malého bytu sú taktiež veľmi vhodné vstavané skrine a poličky. A skvelou voľbou na uskladňovanie vecí sú plastové boxy, ktoré sa vám zmestia aj na vrch nábytku.

Ak sú byty témou, ktorá vás zaujímať, môže pre vás byť zaujímavá práca realitného makléra.