Aké fasády boli IN v roku 2019 a čo nás čaká v roku 2020

Čo je podľa vás lepšie? Fasáda v neutrálnych farbách, typu sivá, biela alebo krémová, ktorá si zachová svoju farbu a nie je taká výrazná? Alebo ste radšej za fasády veselých farieb, ktoré oživia celý vzhľad domu? Či už sa prikláňate k jednému alebo druhému, povieme vám, aké boli najčastejšie farby, ktoré si ľudia volili na fasádu a čo bude zas v trende na budúci rok. 

Aké fasády boli IN v roku 2019 a čo nás čaká v roku 2020 (Foto: pixabay.com)

Fasády v roku 2019 – čo si ľudia vyberali najčastejšie?

Niektorí sú vždy za klasiku v podobe neutrálnych farieb a iným sa zas páči čím výraznejšie, tým lepšie. No a ľudí, ktorý sa radi vymykajú štandardom je čoraz viacej a je čoraz viac domov s takou fasádou, nad ktorou možno ľudia krútia hlavou. A aké boli tie najobľúbenejšie farby, ktoré si ľudia vyberali?

Bola ňou napríklad žltá, ktorá je optimistickou farbou, a aj keď možno po čase vybledne, tak to vôbec nevyzerá zle. Ideálne je ju kombinovať buď s bielou alebo rôzne odtiene žltej. Ďalšou z takýchto netradičných farieb bola zelená v kombinácií s hnedou. Zelená totiž pôsobí na ľudí upokojujúco, a hlavne v lete pekne zapadá do prírody, nekričí tak moc ako ostatné farby, no zároveň to nie je nuda. A aj v zime vyzerá dom takejto farby veľmi dobre. Program na technické kreslenie vám môže pomôcť pri návrhu podľa vašich predstáv.

Trendy na rok 2020

Fasády v roku 2020 sa nebudú moc líšiť od tých v tomto roku. Fantázií sa medze nebudú klásť, takže ak si budete dávať v budúcom roku fasádu na dom, určite sa nebojte farieb. Trendy bude napríklad práve kombinácia jednej výraznej farby s neutrálnymi odtieňmi. Napríklad bude jedna časť domu vo výraznej farbe, farebné rámy okolo okien alebo samotné okná vo výraznej farbe. Ak máte fasádu celú neutrálnu, nie je zlým nápadom ju skombinovať so strechou výraznejšej farby.