Rozmýšľate nad fasádou svojho domu? Vyskúšajte tehlu!

Sen o novom domčeku má mnoho ľudí a keď sa ho už rozhodnú realizovať, chcú, aby bol ten ich dokonalý a jedinečný. Tvárou domu je jeho fasáda. Pri jej výbere by ste nemali robiť kompromisy. Ideálne je prepojenie dizajnu s praktickými vlastnosťami materiálu. A na to sa hodí napríklad tehlová fasáda.

Rozmýšľate nad fasádou svojho domu? Vyskúšajte tehlu!
(zdroj: unsplash.com)

Farebná a jedinečná

Obklad z prírodnej tehly patrí medzi udržateľné a ekologické spôsoby povrchovej úpravy fasády. Tehlová fasáda je nielen eko, ale aj elegantná a nadčasová. Ak si neviete predstaviť, ako bude vyzerať, tak ide o pásiky rezané z celých tehál. Práve preto je každý kúsok obkladu jedinečný. Tehla nemusí byť len tehlová – vyberať si môžete z rôznych farieb, napríklad šedej, čiernej aj tradičných červeno-hnedých odtieňov. Medzi obľúbené patria aj jemné bledé tehlové obklady alebo obklady ladené do krémovo-oranžovo-fialovej. Na originálny výsledný efekt ešte poslúži aj špárovka. Na čokoľvek, čo budete pri osadzovaní tehlovej fasády potrebovať dokúpiť, môžete využiť zľavové kódy.

Ušetríte na energiách

Tehlový obklad nie je len originálny a estetický, ale aj účinný, čo sa tepelnej izolácie týka. V kombinácií so spodnou izolačnou vrstvou pomôže znížiť vaše tepelné straty, čím priaznivo ovplyvní pocit pohodlia v interiéri. Za zmienku opäť stojí energetická udržateľnosť bývania, ktorá prispieva k zníženiu uhlíkových emisií. Tehlová fasáda si zachová rovnakú kvalitu desiatky rokov. Práve vďaka unikátnym vlastnostiam, medzi ktoré patrí stálofarebnosť a odolnosť voči ohňu aj rôznym poveternostným podmienkam, patrí k ideálnym materiálom na fasádu rodinného domu. Navyše tehlu nemusíte nijakým spôsobom udržiavať a pritom stále nestráca na svojej kvalite.

To najzdravšie, čo doma môžete mať

Či už uvažujete o bývaní na tichom vidieku mimo obytných zón, alebo priamo v centre mesta, nikde to nebude v absolútnom tichu. Navyše neustály hluk z ulice môže narušiť atmosféru a pohodu v o vašej domácnosti. Práve exteriérové a interiérové tehlové obklady budú pôsobiť ako bariérová ochrana a prispejú k zvýšeniu zvukotesnosti. Tehla je naozaj zdravý materiál, ktorý sa postará aj o zdravé bývanie. Ide totiž o 100 % prírodný ekologický materiál bez umelých farbív a prímesí, ktorý navyše do ovzdušia nevylučuje žiadne toxíny. Zároveň reguluje vlhkosť, čím prispieva aj k zlepšeniu klímy v domácnosti. Vhodné sú preto nielen exteriérové obklady z tehly, ale aj tie interiérové. Hodia sa naozaj do každej miestnosti, vrátane kuchyne alebo kúpeľne. Sú dobre udržiavateľné aj tam a ak by sa vám predsa len stalo, že sa zašpinia, nechajte sa inšpirovať naším tipom na najlepšie mopy.