Bidet – zbytočnosť alebo naozaj užitočná vec?

Bidet je možno pre viacerých z nás novinkou, no tento pojem sa používa už od 18. storočia, kedy ho ľudia už vtedy začali používať. Kúpiť ho alebo nekúpiť? Sto ľudí, sto chutí, a aj na túto tému má každý úplne iný názor. Ktorý je ale ten správny? Prečítajte si výhody a nevýhody tohto zariadenia a aj to, či sa ho práve vám oplatí kupovať. 

Bidet - zbytočnosť alebo naozaj užitočná vec?
Bidet – zbytočnosť alebo naozaj užitočná vec? (Foto: pixabay.com)

Čo ten bidet vlastne je?

Laicky povedané, bidet je zariadenie, ktoré vám po použití toalety umyje intímne partie. Možno si poviete, že načo by ste to robili, takúto zbytočnosť. No verte tomu, že toaletný papier určite nie je dostatočný čo sa týka hygieny týchto oblastí tela. Okrem toho, že ho môžete využívať na tento účel, dá sa používať aj ako rýchlejšia sprcha na nohy alebo v ňom môžete prať ručne prádlo, čiže môže tiež slúžiť ako umývadlo. Môžete ho mať vedľa WC alebo v kúpeľni, jednoducho tam, kde preň nájdete dostatočne veľký priestor.

Bidet – áno alebo nie?

Čo sa týka plusov, tak je vhodný najmä pre starších ľudí alebo ľudí s telesným postihnutím. Pre nich býva hygiena často náročná a takýmto spôsobom sa to dá celkom uľahčiť. No vhodný je aj pre obyčajných ľudí, ktorý si na hygienu potrpia a záleží im na poriadnej čistote. Je bidet teda skôr luxusnou položkou? Áno, v podstate hej, no vďaka nemu bude vaša hygiena na vyššej úrovni a ak sa nemáte možnosť osprchovať, tak je to pohodlnejšia alternatíva.