Správna starostlivosť o drevený nábytok – čo by ste (ne)mali používať?

Drevený nábytok je neoddeliteľnou súčasťou našich domácností a sveta interiérového dizajnu. Ak si chcete naozaj zaobstarať nábytok, ktorý vám vydrží roky a stále bude vyzerať ako nový, mali by ste siahnuť po nábytku z masívu. Drevo je zároveň živým a veľmi citlivým materiálom. Preto vyžaduje dostatok pozornosti.

Správna starostlivosť o drevený nábytok – čo by ste mali používať? (Foto: unsplash.com)

Masív vyžaduje pozornosť

Drevený nábytok je iný, ako akýkoľvek materiál. Vyznačuje sa svojim špecifickým povrchom a výraznou vôňou. No už len preto sa oplatí zaobstarať si drevený nábytok. Je to ekologický, mimoriadne kvalitný a trvácny typ materiálu. Nevýhodou masívu, s ktorou treba rátať, je jeho citlivosť na náhle zmeny teplôt. To znamená, že pri pôsobení slnečného svetla alebo vyššej vlhkosti sa môže meniť jeho povrch a farba. Nábytok z masívneho dreva nájdete aj u bežných predajcov nábytku, napríklad u spoločnosti Asko alebo na internete, kde môžete využiť množstvo zľavových kódov.

Zásady ošetrovania dreveného nábytku

Ako sa správne starať o nábytok z masívneho dreva? Jeho povrch by ste nikdy nemali utierať mokrou handričkou. Voda by sa totiž mohla vsiaknuť do dreva a poškodiť ho. Handrička môže byť maximálne jemne navlhčená vodou z rozprašovača. Vyhnite sa používaniu agresívnych čistiacich prostriedkov, ktoré by mohli poškodiť povrch dreva. Ak sa na drevený povrch niečo rozleje, tak to treba utrieť suchou vreckovkou alebo jemnou handričkou. 

Všetkému viete predísť už na začiatku. Výberom správneho nábytku si pomôžete, nemusíte ani zbytočne míňať, zvážiť môžete Merkury Market a ich ponuku na nábytok na splátky. Portál NábytokTipTop je tu aj preto presne pre vás!