Ako na užitočné dekorácie do interiéru

Množstvo ľudí si kupuje do domu alebo bytu dekorácie, aby to potom pôsobilo útulnejšie a zladene. Na niektoré sa potom len chytá prach a keď už vyjdú z módy, tak ich len vyhodia. Prečo si ale nekúpiť niečo, čo okrem okrasného účelu má aj iné možnosti využitia? Na výber je toho veľa, takže to nie je o tom, že by bolo takýchto vecí nedostatok. V dnešnom článku nájdete tipy na takéto dekorácie.

Ako na užitočné dekorácie do interiéru (Foto: unsplash.com)

Stavte na rastliny

Rastliny majú na naše telo množstvo pozitívnych vplyvov, aj preto sú to multifunkčné prvky v interiéri. Počas dňa vytvárajú kyslík, keď rozkvitnú, tak dozdobia priestor a vďaka nim sa dokonca viete lepšie sústrediť. Viaceré vedecké štúdie potvrdili, že rastliny v interiéri majú pozitívny vplyv na psychiku človeka.

Ich výhodou je tiež to, že do nich nemusíte investovať veľa peňazí, keďže vám vydržia dlhé roky a zároveň nestoja veľa. Stačí, keď si od kamarátky, sestry alebo mamy rozmnožíte kvety, ktoré majú doma oni alebo si kúpite semiačka a vypestujete si ich doma v kvetináči. Nemusíte pestovať len okrasné kvety, ale v interiéri sa dá pestovať aj ovocie alebo zelenina. Dôležité je vyhradiť si na to priestor a venovať sa tomu.

Ako na užitočné dekorácie do interiéru (Foto: unsplash.com)

Drobnosti ktoré využijete

Praktickými doplnkami v domácnosti sú všetky druhy textílií – koberce, záclony, závesy alebo deky. Koberce zachytávajú prach a počas zimy vám zohrejú nohy, vďaka záclonám vám susedia nevidia dnu a závesy majú hlavne tieniacu funkciu. Je množstvo takýchto doplnkov, na ktoré sa vám doma len nebude chytať prach, ale majú aj iné využitie – tapety, ktoré ochránia vaše steny, vázy, držiaky na noviny a aj sviečky majú svoje využitie.