Ako na čistenie spotrebičov v kuchyni

Vyčistiť chladničku či mrazničku bez chemických prostriedkov? Je to možné vďaka sóde bikarbóne. Vodu a dostatočné množstvo sódy bikarbóny (na jeden liter jedna polievková lyžica sódy) nechajte na chvíľu odležať. Po krátkej chvíli sa môžete pustiť do čistenia chladničky s namočenou handričkou v roztoku. Keď prejdete všetky poličky v chladničke, zoberte čisté plastové podložky pod jedlo a položte ich na dolnú sklenenú plochu. Postarajú sa o to, aby bolo dolné poschodie dlhšie čisté.

Ako na čistenie spotrebičov v kuchyni
Ako na čistenie spotrebičov v kuchyni (Zdroj: Unsplash.com)

Zatiaľ čo taký pákový kávovar vyčistite pomerne jednoducho, čistiť rúru od prischnutých zvyškov z pečenia nie je príjemná vec. Dobrý odmasťovač vám určite poslúži, aby vaša rúra nevyzerala škaredo a opotrebovane. Pri pečení vždy manuálne nastavte teplotu pečenia. Uchráni vás od prebytočnej zaschnutej špiny, ktorá sa častejšie chytá počas automatického nastavenia teploty rúry.

Ako pomôcť predmetom zo železa a ocele, aby boli dlhšie čisté a rýchlo sa neopotrebovali? Čistiaci prostriedok SteelMeister sa postará nielen o to – po otlačkoch prstov nebude ani stopy. Vyskúšajte to na svojom kávovare, budete milo prekvapení. Rovnako skúste aj ďalšie naše tipy, ktoré sme vám dnes prezradili, budete sa čudovať, ako dobre fungujú.