Chrípkové obdobie? Ako na boj s baktériami v domácnosti

Jeseň praje prechladnutiu a chrípke. Baktérie sa nachádzajú naozaj kdekoľvek. Stačí, aby chorý človek chytil kľučku na dverách a vírusy veselo putujú od človeka k človeku. Preto je dôležité práve počas jari a jesene dávať viac pozor na čistenie kľučiek dverí. Vlhčené hygienické obrúsky v tomto prípade zohrajú dôležitú úlohu.

Chrípkové obdobie? Ako na boj s baktériami v domácnosti
Chrípkové obdobie? Ako na boj s baktériami v domácnosti

Ako sa starať o prikrývky a obliečky na posteľnú bielizeň? Nemusíme zvoliť práve drastickú formu prania v nie príjemných dezinfekčných prostriedkoch, ktoré sú príznačné najmä pre sanitárne oddelenia nemocnice. Doma nám postačí kvalitný prací gél a aviváž, ktorá prevonia bielizeň na krátku dobu. Ak si chcete v izbe vytvoriť útulný voľnočasový kútik, kde dostatočne zrelaxujete, zadovážte si pohodlný spací vak. Posadiť sa do mäkkého kresla nebolo nikdy ľahšie!

Deti sa radi kúpu vo vani s plastovými hračkami. Preto je potrebné z času na čas plávajúce hračky vyprať v práčke. Plastové hračky pozbierajte do textilného vrecka so šnúrkou a pevne zviažte. Počas prania pridajte trošku vínneho octu. Ten sa postará o to, aby hračky zbavil baktérií. Prajeme príjemné upratovanie!