Teplo domova v podobe kachľových pecí

Navoďte si doma príjemnú atmosféru a vychutnávajte si spoločné chvíle s vašimi blízkymi pred plápolajúcim ohňom. Moderné kachľové pece sú ako stvorené pre každú romantickú dušu a ponúkajú množstvo výhod, o ktorých ste možno ani netušili.

Teplo domova v podobe kachľových pecí
Teplo domova v podobe kachľových pecí (Foto: PR)

Kachľové pece a zdravé bývanie

Čím sú kachľové pece také výnimočné? Okrem toho, že s nimi získate nezávislosť od elektrickej energie plynu alebo hoci aj slnečnej energie, dodajú vašej domácnosti požadované teplo, ktoré navyše priaznivo pôsobí na vaše zdravie. Možno si práve kladiete otázku – ako? Odpoveď je veľmi jednoduchá a stopercentne pravdivá. Pri iných vykurovacích systémoch založených na prúdení vzduchu dochádza aj k víreniu prachu, čo je veľmi nežiadúce najmä pre alergikov. Z kachľových pecí teplo priebežne sála a uvoľňuje sa postupne. Dostáva sa vám doslova pod kožu a spôsobuje veľmi príjemné pocity. Atmosféra, ktorú dokáže za okamih vykúzliť, je doslova rozprávková. Nielenže spĺňa funkciu štýlového nábytku, ale je to aj originálny doplnok domácnosti bez ohľadu na to, či je leto a či zima. Hoci spočiatku to bude pre vás možno väčšia investícia, vedzte, že časom sa vám vráti v podobe úspory energie. Najúžasnejšie na tom je fakt, že kúrenie s drevom v kachľovej peci s vysokou účinnosťou je ekologické a pre našu planétu nepredstavuje nebezpečenstvo.

Kachľové pece ponúkajú samé výhody

Veríte, že sálavé teplo, ktoré kachľové pece odovzdávajú, je liečivé? Je dosť podobné tomu slnečnému, a teda je veľmi prirodzené a priateľské pre náš organizmus. Preto sa cítime pri plápolajúcom ohni tak uvoľnene, zregenerovane a veľmi príjemne. Wellness u vás doma najmä po náročnom dni v práci alebo keď chcete stráviť nezabudnuteľné momenty s vašimi najdrahšími. Kachľové pece pozdvihnú vašu náladu, uvoľnia akékoľvek napätie, dokonca redukujú vysoký krvný tlak. Podporujú krvný obeh a teda celkovo vylepšujú imunitu človeka. Je skutočne pravda, že pokiaľ sa cítite spokojní a vyrovnaní, tak sa vám choroby budú vyhýbať.

Ako fungujú kachľové pece?

Či už sa rozhodnete pre omietanú pec , keramickú, hypokaustovú alebo teplovodnú – účel naplnia rovnako. Výsledkom bude príjemné sálavé teplo, samozrejme za predpokladu, že pec bude správne nadimenzovaná. O to sa postará váš kachliar. Drevo dohorí do dvoch-troch hodín a naakumulované teplo sa bude ďalej postupne šíriť 12 až 24 hodín, čo je aj pre vás maximálne komfortné a pohodlné. Dokladať palivo tak stačí jedenkrát či dvakrát denne. Ušetríte čas i peniaze. Kachľová pec sa stane neodmysliteľná súčasť vášho domova, bez ktorej si to už ani nebudete vedieť predstaviť. Ak ste doposiaľ mali pocit, že vášmu domovu ešte čosi veľkolepé chýba, tak rozhodne je to to teplo, ktoré poskytne iba vaša pec a láska rodiny, ktorá ju obklopuje.

Text:PR