Ako na kúpeľňu bez baktérii a nečistôt

Na trhu sa v poslednej dobe zmáha predaj čistiacich prostriedkov s citrónom alebo grapefruitom pre ich dokázané odmastňujúce a čistiace účinky. Vyskúšajte ich a neoľutujete. Využitie nájdu pri čistení vane, kachličiek, záchoda alebo sprchového kúta.

Ako na kúpeľňu bez baktérii a nečistôt
Ako na kúpeľňu bez baktérii a nečistôt (Zdroj: Unsplash.com)

Vyskúšajte domáce recepty

Dvierka sprchovacieho kúta z času na čas ošetrite roztokom z octu alebo citrónu, či iných dostupných chemických prostriedkov. Pri kúpeľňovom závese, ho poskladajte a hoďte do práčky so starými uterákmi. Počas prania pridajte trošku vínneho octu a perte na najrýchlejšom programe.

Na špinu v spojovacích čiarach kachličiek potrebujete roztok teplej vody a sódy bikarbóny. Nechajte chvíľu pôsobiť na hubke a následne zmyte. Roztok s vínnym octom dokáže rovnaké výsledky. Pri malých koberčekoch do kúpeľne ich postačí hodiť do práčky na nízke otáčky a najrýchlejší prací program, pridať prací gél a počkať, kým vyschnú.

Povolajte posily

Nad čím sa zamyslieť, ak domáce prípravky a ponuka čistiacich prostriedkov nie je dostatočná? Taká čistota kachličiek, vane alebo sprchy privíta posilu parného čističa. Povrch očistí do najmenších detailov a vy sa tak môžete tešiť s odrážajúceho sa lesku kachličiek, zrkadla alebo vane.