Praktické tipy, ako zvýšiť využitie, funkčnosť a priestor vašej kuchyne

Kuchyňa je priestor, v ktorom trávi celá rodina najviac svojho času. A to nielen pri príprave a konzumácii chutných pokrmov, ale aj spoločných rozhovorov a zábave. Čím viac vyťažený priestor však je, tým viac by mal byť komfortný aj vhodný na používanie.

Praktické tipy, ako zvýšiť využitie, funkčnosť a priestor vašej kuchyne
Praktické tipy, ako zvýšiť využitie, funkčnosť a priestor vašej kuchyne (zdroj: unsplash)

O pohodlie a maximálny komfort v tomto priestore sa stará správne nábytkové kovanie a niekoľko ďalších multifunkčných doplnkov. My sa ale pozrieme na univerzálne spôsoby, vďaka ktorým môže byť na tom vaša kuchyňa ešte lepšie.

Svetlé farby dodávajú objem

Ak ako hlavnú farbu v miestnosti zvolíte svetlé odtiene, bude pre vás tento priestor nielen opticky, ale aj prakticky vzdušnejší a väčší. Získate priestor a ľahkosť vyplývajúci zo schopnosti bielej odrážať svetlo. Namiesto malej stiesnenej miestnosti tak budete mať doma svetlú a prekvapivo útulnú kuchyňu. Ďalším bonusom je pocit tepla vychádzajúci zo svetlých odtieňov. Samozrejme, v niektorých častiach môže byť údržba takýchto povrchov náročnejšia, ale za ten pocit pohodlia to predsa stojí.

Použite sklo

Aj tento materiál je na údržbu možno náročnejší. Zároveň však veľmi jednoducho vytvára a stiera hranice. Táto vlastnosť dodáva priestorom osobitú hĺbku, zväčšuje ich a vnáša do domova pokoj.

Využite celý priestor kuchyne

Aby ste získali na bývanie viac miesta, mali by ste v ňom vytvoriť aj viac úložného priestoru. V malých bytoch je to ale náročné. Preto sa oplatí využiť celý priestor steny od podlahy až po strop na uloženie dôležitých vecí pre varenie.
Ak sa obávate, že ovládanie a funkčnosť kuchyne bude potom pre vás náročnejšie, AVENTHOS HK top kovanie vás presvedčí o opaku. Otváranie a celkové využitie kuchynskej linky bude vďaka tejto technike naozaj jednoduché a pohodlné!
Nenechávajte preto stenu prázdnu a s pomocou vhodných políc alebo skriniek urobte v kuchyni poriadok.

Text: PR