Vonkajšie žalúzie: Dokonalá ochrana interiéru pred slnkom a zvedavými pohľadmi

S príchodom prvých jarných dní sa oplatí premýšľať nad účinnou ochranou pleti pred nadmerným slnečným žiarením. Výnimkou však nie je ani náš interiér, kde sa takáto ochrana rieši pomocou moderných vonkajších žalúzií alebo inštaláciou pergoly na záhrade.

Vonkajšie žalúzie: Dokonalá ochrana interiéru pred slnkom a zvedavými pohľadmi
Vonkajšie žalúzie: Dokonalá ochrana interiéru pred slnkom a zvedavými pohľadmi (Foto: unsplash.com)

Ak ste nad takýmto systémom ochrany uvažovali aj vy a plánujete svoje sny premeniť tento rok aj na realitu, prinášame vám prehľad výhod, ktoré týmto systémom získate.

Výhody vonkajších žalúzií

Účinná ochrana pred slnkom je nevyhnutná nielen pre pohodlnú prácu z domu, ale aj pre relaxáciu. Pri absencii ochrany pred slnkom sa nebudete môcť sústrediť a ochrániť svoje súkromie pred zvedavými pohľadmi od susedov. Pokiaľ si však nainštalujete kvalitné vonkajšie žalúzie, máte po starostiach. A aj keď sa vonku ochladí, v miestnosti sa zachováva teplo nahromadené povrchmi miestnosti a vnútornými predmetmi.

Takáto vonkajšia ochrana pred slnkom zastaví 60-80 % slnečných lúčov a vzhľadom na to, že medzi oknom a slnečnou clonou je priestor, cirkuluje tu čerstvý vzduch bez hromadenia prebytočného tepla. Okrem tienenia tak máte neustále zabezpečený aj prísun vzduchu, ktorý na prácu nevyhnutne potrebujete.

Vysoká odolnosť

Medzi hlavné výhody takýchto žalúzií patrí vysoká pevnosť a trvanlivosť. Z tohto dôvodu môžu byť takéto konštrukcie inštalované aj v regiónoch s veľmi drsnou klímou. Okrem toho žalúzie na kovových vonkajších oknách, ktorých cena je veľmi atraktívna, sú vynikajúcou ochranou okien pred znečistením a mechanickým poškodením.

Pokiaľ by ste si ale chceli posedieť na terase a zaistiť rovnako účinnú ochranu pred slnkom, môžete si vybrať aj moderné pergoly, vďaka ktorým vstúpi váš interiér aj do záhrady.

Pre ich výber, ako aj inštaláciu štýlových vonkajších žalúzií sa ale obráťte len na odborníkov, kde by sme vám odporučili napríklad profirol.sk Vaša spokojnosť s ich službami bude na mieste.

Text:PR