Vlastné bývanie – ako si našetriť čo najväčšiu čiastku?

Otázka bývania je vo veľkom množstve domácností témou č. 1. Hlavne u tých, ktorí si bývanie hľadajú alebo sa chcú po dlhej dobe presťahovať do vlastného bývania. V dnešnej dobe je to naozaj zložité, z bežného slovenského platu sa na nehnuteľnosť jednoducho ušetriť nedá. Na druhej strane, viete si ušetriť značnú časť a zvyšok vyriešiť hypotékou. Ako si našetriť čo najväčšiu čiastku vlastných peňazí?

Vlastné bývanie – ako si našetriť čo najväčšiu čiastku? (Foto: pixabay.com)

Odkladajte si každý mesiac

Najlepšou metódou na odkladanie peňazí na dom je odkladanie si určitej čiastky z výplaty každý mesiac. Veľkosť čiastky je úplne na vás, no dôležité je, aby ste ju odkladali pravidelne a k ušetreným peniazom nemali prístup. Najťažšie je to v tých začiatkoch, keď sa tam peniaze zbierajú a vás láka si kúpiť niečo, po čom ste už dávno túžili, prípadne sa môže niečo stať a vy budete peniaze súrne potrebovať. Zariaďte si sporenie tak, aby ste si peniaze len tak nemohli poslať a brali ste to ako povinnú platbu z vašich peňazí. 

Nebojte sa investovania

Bez investovania to jednoducho nejde, a aj keď to prináša so sebou riziko, tak si viete veľmi pekne prilepšiť. Aj vďaka tomu si potom viete kúpiť bývanie podľa vašich predstáv. Pri investovaní je dôležité nájsť oblasť, ktorá vám bude vyhovovať a potom si o nej naštudovať čo najviac informácií – vývoj, ceny, postup ako investovať a kedy je najlepšie túto investíciu predať.

Dnes už je bežné aj investovanie do kryptomien. Spoločnosť Tesla v nich má uloženú značnú hotovosť, podobne zmýšľa čoraz viac ľudí. Ich hodnota stále narastá. Ako kúpiť Bitcoin sa dočítate v prehľadnom návode a môžete získať aj extra bonus v podobe bitcoinu zadarmo.

Stavba vlastného domu

Nechcete jednorazovo investovať do nehnuteľnosti, nechcete si brať hypotéku alebo vás neláka „vysoliť“ toľko peňazí naraz? Riešením môže byť svojpomocná stavba rodinného domu. Dôležité je, aby ste k stavbárčine mali vzťah, inak by to nešlo. Rovnako dôležitá je aj dávka trpezlivosti. Pri stavbe vlastného domu je najvýhodnejšie to, že si môžete zvoliť také tempo, aké potrebujete a aké vám umožňujú vaše financie. 

Ušetriť môžete vďaka online nakupovaniu, stačí využívať zľavové kódy a kupóny. Tisíce platných do slovenských eshopov nájdete na stránkach http://www.zlavovy-kod.sk/. Stačí si vybrať zľavu, uplatniť kód pri nákupe v eshope a zľava je vaše. Ušetriť môžete aj desiatky či stovky eur pri každom nákupe online.