Plastové okná a dvere sa postarajú o vaše krajšie bývanie

Rozhodli ste sa renovovať alebo rekonštruovať starší dom? Určite si jeho pohodlie a komfort poistite aj výberom vhodných plastových okien a dverí. Ide o odolné a multifunkčné časti každej jednej stavby, ktorá je náročná nielen na starostlivosť, ale aj jej využitie.

Plastové okná a dvere sa postarajú o vaše krajšie bývanie
Plastové okná a dvere sa postarajú o vaše krajšie bývanie (Foto: unsplash.com)

Výmena starých drevených okenných štruktúr novými plastovými oknami je dôležitou udalosťou, pretože nové okná nie sú vyberané iba na jeden alebo dva roky, ale najmenej na niekoľko desaťročí.

Dlhá a úspešná prevádzka okien je daná najmä ich kvalitou. Okná by mali poskytovať teplo a útulnosť v dome, pohodlné prirodzené osvetlenie, chrániť pred hlukom vonkajšieho prostredia, byť jednoduché a pohodlné na starostlivosť a funkčnosť.

To všetko si vyžaduje z vašej strany zamerať pozornosť na niekoľko dôležitých detailov.

Certifikát kvality

Certifikát zaručuje, že výrobok spĺňa vysoké štandardy a kvalitatívne parametre, vyspelú výrobu a kontrolu vlastností v každej fáze výroby. Spolu s certifikátom myslite aj na to, či sú plastové vchodové dvere skladom, pretože to ovplyvní vaše pohodlie a bezpečnosť.

Profil okna

Toto je prvá vec, ktorej musíte pri nákupe nových plastových okien venovať pozornosť. Vo výrobe okenných profilov z PVC existuje niekoľko svetových lídrov, no v rozhodnutí, komu dáte prednosť, vám môže pomôcť práve konkrétny profil.

Proces výroby profilov spočíva v tom, že zahrievaný polyvinylchlorid prechádza špeciálnou formou. Hotový profil je dutý a pomocou prepojení je rozdelený na komory. Počet takýchto komôr určuje tepelné izolačné vlastnosti profilu a okna ako celku.

Čím vyšší je počet komôr, tým je okno teplejšie. Vy si počet komôr voľte na základe klimatických podmienok vo vašom regióne a vlastností použitých stavebných materiálov.

Vyberajte si aj podľa dizajnu

Dnešní výrobcovia už dokážu napodobniť akýkoľvek materiál, takže v tomto smere problém mať nebudete. Dbajte na to, aby boli okná a ich sklá dostatočne izolujúce. A okrem tepla alebo chladu nepustili do vášho interiéru ani hluk z ulice alebo od susedov. Potom budú pohodlie a komfort bývania na sto percent zaručené.

Text:PR