Kaktusy a sukulenty – nenáročné rastliny na pestovanie pre začiatočníkov

Keď začínate s pestovaním v interiéri alebo záhrade, tak by ste nemali začínať od tých najnáročnejších rastlín. Niektoré druhy totiž vyžadujú neustále polievanie, hnojenie a ďalšiu starostlivosť. Preto by ste si mali zaobstarať rastliny, o ktoré sa netreba až tak starať a stačí ich poliať raz za čas. Medzi takéto kvety patria kaktusy a sukulenty. Ktoré druhy sú najkrajšie?

Kaktusy a sukulenty – nenáročné rastliny na pestovanie pre začiatočníkov (Foto: unsplash.com)

Eónium z Maroka

Medzi najkrajšie sukulenty vôbec patrí práve eónium. Je to rýchlo rastúci kvet, ktorý si môžete vybrať vo viacerých farebných variantoch. Zaujme vás svojím exotickým vzhľadom. Najlepšie sa vyníma v moderných interiéroch a štýlovom kvetináči. Jediné, čo táto rastlinka vyžaduje, je dostatok svetla, kvalitnú zeminu určenú pre kaktusy a zalievanie raz za dva týždne. Veľmi jednoduchým procesom je aj rozmnožovanie.

Tučnolist

Nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť a k jeho zaujímavému vzhľadu listov netreba ani žiadne kvety. Tučnolisty sú nakrajšie, keď už majú za sebou niekoľko rokov rastu. Je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých. Okrem svetla treba tučnolistu dopriať svetlo, teplo a väčšinu času suchú pôdu. Počas leta ho môžete umiestniť na balkón alebo terasu, kde vďaka dostatočnému počtu slnečných lúčov získa ešte atraktívnejší vzhľad. 

Obľúbené Aloe

Aloe Vera nie je len na pohľad peknou, no aj užitočnou rastlinou. Má mimoriadne pozitívne medicínske vlastnosti – šťava dokáže pomôcť pri popáleninách, ranách alebo na liečenie problémov s pokožkou. Aloe potrebuje dostatok svetla, tepla a polievať ho stačí minimálne. V letnom období sa mu najlepšie darí vonku, počas zimy ho treba schovať do interiéru. Jediné, na čo si treba dávať pozor pri všetkých týchto rastlinách, je premokrenie – to sa potom prejaví zahnívaním koreňov a odumretím rastliny.