Jesenné dekorácie na stôl, ktoré si vyrobíte aj doma

Už keď sme boli malé deti, tak sme robili gaštanových panáčikov z nazbieraných gaštanov a doma nájdených špáradiel alebo pestrofarebné listové reťaze. No a teraz je čas, aby sme aj teraz túto kreativitu využili a spravili si jesenné dekorácie na stôl, ktoré zútulnia obývačku či kuchyňu, a dodajú im ten správny jesenný nádych.

Jesenné dekorácie na stôl, ktoré si vyrobíte aj doma
Jesenné dekorácie na stôl, ktoré si vyrobíte aj doma (Foto: pixabay.com)

Jesenné ikebany

Vytvorte si tematickú jesennú ikebanu na stôl. Stačí ak si kúpite v obchode s kvetmi florex (zelená hmota, do ktorej sa pichajú a aranžujú kvety) a zaobstaráte všetko, čo chcete vo vašej jesennej ikebane mať. Či už sú to gaštany, listy rôznych farieb, mach, kvety, tekvice alebo šípky. Najprv si približne poukladajte ako chcete, aby vaša ikebana vyzerala, no a potom už stačí len napichovať, priliepať a dekorovať.

Jeseň a sviečky

Čo neodmysliteľne patrí k jeseni, a nie sú to padajúce listy ani horúci čaj? No predsa kopa sviečok! A najlepšie tie voňavé. Ak chcete použiť sviečku ako jesennú dekoráciu, no sama o sebe nevyzerá úplne jesenne, máme pre vás tip ako to zmeniť! Kúpte si teda takú sviečku, ktorá je v sklenenej nádobe. Na tú sklenenú nádobu potom môžete nalepiť dookola napríklad listy, škoricu, rôzne vetvičky alebo kvety. Výber je už len na vašej fantázií.

Svietnik

A keďže sú sviečky neodmysliteľnou súčasťou jesene, máme pre vás ešte jeden nápad na jesennú dekoráciu. Pohľadajte niekde či už v prírode alebo obchode hrubý konár, ktorý bude mať dĺžku 20-50 cm. Musí byť ale veľmi hrubý. Do tohto konára potom treba vyrobiť dieru, do ktorej by sa mala zmestiť čajová sviečka. Ak na výrobu dierky nemáte náradie, stačí, ak si kúpite stojan na sviečky, ktorý sa dáva do adventných venčekov. No a keď budete mať hotové toto, svietnik si dekorujte podľa vašej fantázie! Kvety, listy, gaštany alebo vetvičky sú na to najlepšie.