Chráňte interiér pred horúčavami

Letné horúčavy síce pomaly, ale isto končia, no pekné počasie v závere leta znepríjemňuje život tým, ktorí sa po návrate z práce vrátia do prehriateho domova.

Chráňte interiér pred horúčavami
Chráňte interiér pred horúčavami (Foto: unsplash.com)

Ak chcete chrániť interiér pred horúčavami, máme pre vás tipy, ako na to.

Vetranie v skorých ranných hodinách

V letných mesiacoch stúpajú vonkajšie teploty veľmi rýchlo nahor. Aby sa vám ale podarilo v domácnosti efektívne vymeniť vzduch a zároveň zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov, odporúčame vám vetrať v skorých ranných hodinách. Ideálny vzduch je medzi 5:00 a 7:00.

Ak v takomto čase nestíhate vyvetrať, vetrajte neskoro večer, ideálne po 22:00 hodine.

Nikdy nevetrajte v poobedňajších hodinách. Všetky okná po vyvetraní v skorých ranných hodinách zavrite. Nenechávajte ani mikrovetranie, či vetračku.

V lete oceníte, ak budete mať na oknách pevnejšie siete proti hmyzu, ktoré zabránia preniknutiu hmyzu do interiérových priestorov počas vetrania.

Zatemnite miestnosti

Ak chcete interiér chrániť pred horúčavami, odporúčame vám ihneď ráno po vyvetraní všetky miestnosti zatemniť. Či už používate luxusnejšie vertikálne žalúzie, alebo rolety, tieniaca technika by mala byť počas dňa zatiahnutá, aby zabránila prenikaniu slnečných lúčov do interiérových priestorov.

Ak chcete chrániť interiér pred horúčavami, odporúčame vám nevetrať počas dňa, nakoľko práve vetraním ešte viac prehrievate interiérové priestory. Skúste vetrať vždy len vtedy, keď je chladnejšie, čiže skoro ráno a neskoro večer.

Zároveň je veľmi potrebné obmedziť používanie spotrebičov, ktoré miestnosť prehrievajú. Obmedzte varenie teplých jedál, pečenie, ale aj fénovanie. Čo sa týka varenia, obmedziť sa úplne nedá. Ak ale máte možnosť grilovať na balkóne, alebo variť v letnej kuchynke, využite túto možnosť.

Text:PR