Ako na umývanie okien a čistenie závesov

Umývanie okien je často zdĺhavé a potrebuje veľa čistiacich prostriedkov. Aby ste nemuseli všetky prostriedky kupovať, čistič na okná si dokážete poľahky namiešať sami doma. Tu je spôsob, ako na to: v kýbli si pripravte polovicu objemu teplej vody, jednu polievkovú lyžicu čistiaceho prostriedku do umývačky riadu a dve až tri polievkové lyžice mydla do umývačky riadu. Všetky prísady zamiešajte. Nalejte do ostrekovača a vzniknutým roztokom umyte okno. Okno sa bude lesknúť aj bez okeny či stierky na okná.

Ako na umývanie okien a čistenie závesov
Ako na umývanie okien a čistenie závesov (Zdroj: Unsplash.com)

Sklenenú výplň okna by sme mali čistú, čo však urobiť so špinou na ráme a medzi priestore? Zoberte niekoľko vatových tyčiniek, pokojne ich nechajte nasiaknuť vyrobeným vodným roztokom na čistenie okien a pustite sa do čistenia ťažko dostupných škár.

Ako však na čistenie závesov? Ak máte v obývačke alebo v inej izbe vašej domácnosti závesy, ktoré nie sú úplne špinavé, ale žiadali by si drobné očistenie, výborne poslúži parný čistič. Šetrne a jemne očistí závesy bez zbytočného namáčania a umývania. Vy tak rýchlo získate čisté závesy a parný čistič pritom nie je tak drahá záležitosť, ako by sa mohlo zdať.