Aké okrasné trávy sú do záhrady najlepšie?

Všetci si radi skrášľujeme okolie našich príbytkov, či už to je povrchovými úpravami, krásnym anglickým trávnikom alebo práve rôznymi okrasnými rastlinami. Okrasné trávy do záhrady sú viac-menej veľmi aktuálnym trendom a je dobré vedieť, ktoré sú tie najlepšie a ktoré odrody sú tie najkrajšie.

Aké okrasné trávy sú do záhrady najlepšie? (Foto: pixabay.com)

Výhody okrasných tráv a ktoré druhy si kúpiť

Takéto okrasné trávy sú nie len esteticky naozaj pekné, no majú viacero výhod. V podstate sa o ne netreba nijako starať. Tiež sa prispôsobia aj náročnejším podmienkam, takže vydržia chladnejšie počasie aj vietor. Nemusíte k nim sadiť špeciálne druhy kvetov alebo stromov, dokáže spolunažívať s akýmikoľvek rastlinami. Aj vďaka týmto dôvodom sa stali trávy veľmi obľúbenou ozdobou záhrad. Môžu vhodne doplniť priestor pri detskej preliezke alebo ak obľubujete nadzemné bazény.

Čo sa týka najrozšírenejších druhov týchto tráv, tak u nás je to napríklad Metlica. Patrí k stredne vysokým trávam a známe sú tiež ako solitéry. Pôda im stačí mierne vlhká a ideálnym prostredím na ich rast je polotieň. Ďalšou z obľúbených tráv je kostrava. Ak bývate v byte alebo nechcete, aby vám tráva zaberala príliš veľa miesta, tento druh bude pre vás ideálnou voľbou. Pôda, v ktorej rastie by mala byť stále vlhká a tiež sa jej najlepšie darí v polotieni. Zostrihávať ju treba raz za 2 roky a každý rok je ju vhodné pohnojiť. Ak sa zaujímate o fotovoltika, správnou okrasnou rastlinou ich viete vhodne doplniť, aby nerušili.

Kde ich kúpite?

Môže sa vám zdať, že tieto ozdobné trávy neviete nikde zohnať, no keď viete kde hľadať, tak ich nájdete. Okrem kamenných predajní, akými sú rôzne záhradkárstva, ich viete zohnať aj na internete, na rôznych e-shopoch s takýmito rastlinami. Viete tam potom nájsť aj ďalšie príslušenstvo na ich pestovanie a starostlivosť. Nezabúdajte pri nákupe cez internet na zľavové kupóny.