5+1 tip ako si zútulniť byt

Domov je naším útočiskom, kam sa každý deň s radosťou vraciame. Je miestom stretnutia s najbližšími, ale aj miestom, kde relaxujeme a čerpáme sily do ďalších dní. Aby tomu tak skutočne bolo, treba si ho prispôsobiť podľa seba a zútulniť ho. Štyri holé steny, stôl, stoličky a posteľ asi útulne pôsobiť nebudú.

Aby ste pocítili to pravé teplo domova

Čo robí domov domovom? Rozhodne blízkosť tých, čo máme radi. A ďalej? Určite k nemu prispejú aj bytové doplnky a dekorácie. Veľakrát stačí naozaj málo a hneď sa budete domov vracať s väčšou radosťou a elánom.

Tip číslo jedna:

Vankúšiky, prikrývky, závesy a ďalší bytový textil

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako dodať svojmu domovu šmrnc, predstavuje bytový textil. Na pohovku položte pár rôzne veľkých, možno dokonca farebných vankúšikov, na okná zaveste nielen záclony, ale aj závesy. Do kuchyne si kúpte pekné chňapky na varenie, do kúpeľne zaveste pár krásne mäkkých a huňatých uterákov a osušiek.

5+1 tip ako si zútulniť byt
(zdroj: komerčný článok)

Tip číslo dva:

Ozdobte steny

Holé steny pôsobia tak nejako zvláštne, neosobne. Čo si ich ozdobiť zarámovanými fotkami milovaných osôb, dať tam nejakú spomienku z ciest a výletov? A čo napríklad fotoobraz?

5+1 tip ako si zútulniť byt
(zdroj: komerčný článok)

Viete, že do steny môžete nainštalovať napríklad aj podkrovné schody, ktoré umožnia komfortný a bezpečný prístup na povalu tam, kde nie je možné zabudovať podkrovné schody do stropu?

Tip číslo tri:

Kto býva v domčeku, ten môže staviť aj na krbové kachle

Tiež milujete romantické filmy, kde hlavní hrdinovia trápia večery pred krbovými kachľami, v ktorých plápolá oheň, drevo praská a vzduchom sa šíri nezameniteľná vôňa dreva?

Kto býva v domčeku, ten o tom už nemusí len snívať. Nejaké tie krbové kachle si do obývačky pokojne môže zaobstarať. Okrem toho, že sú skvelým dizajnovým doplnkom miestnosti, sú aj praktické. Behom pár minút si v nich počas chladných večerov zakúrite a hneď vám bude príjemnejšie.

5+1 tip ako si zútulniť byt
(zdroj: komerčný článok)

Tip číslo štyri:

Aj koberec dokáže divy

Či už máte doma parkety, plávajúcu alebo drevenú podlahu, nemusíte sa báť ani nejakého menšieho koberca. Zakryť ním celú podlahu by bol hriech, ale napríklad pod konferenčný stolík alebo pred posteľ sa určite hodí. Už nebudete musieť chodiť v papučiach a od nôh vám nebude chladno.

5+1 tip ako si zútulniť byt
(zdroj: komerčný článok)

Tip číslo päť:

K príjemnej atmosfére prispeje aj stojaca lampa

Viete, že jednu z hlavných rolí hrá v byte svetlo? Okrem centrálneho osvetlenia v podobe lustra alebo iného stropného svietidla, má svoje opodstatnenie napríklad aj stojaca lampa umiestnená v rohu miestnosti. Bude vyžarovať útulné a tlmené svetlo, oceníte ju ako pri sledovaní televízie, tak napríklad pri čítaní svojho obľúbeného románu alebo detektívky.

5+1 tip ako si zútulniť byt
(zdroj: komerčný článok)

Tip číslo šesť:

A čo zeleň?

Čo ďalšie spoľahlivo rozžiari a rozveselí byt? Jednoznačne zeleň. Zabudnite ale na umelé a sušené kvety, dajte prednosť tým čerstvým. Nejaký ten kvetináč môžete umiestniť na parapetu, zavesiť na stenu. Vázu zase postavte na stôl.

5+1 tip ako si zútulniť byt
(zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok