5 osvedčených tipov a rád, ako na upratovanie

Na to, ako si uľahčiť niekedy tak vynútené upratovanie, neexistuje jednoznačná odpoveď. Avšak, tipov a trikov, ako zefektívniť upratovanie doma možno nájsť množstvo. Vybrali sme niekoľko užitočných postrehov, ktoré vám pomôžu, aby bolo vaše upratovanie úspešné a našli ste prehľadné riešenia zdanlivo ťažko riešiteľných problémov v domácnosti. Pustime sa do nich!

5 osvedčených tipov a rád, ako na upratovanie
5 osvedčených tipov a rád, ako na upratovanie (Zdroj: Unsplash.com)

Umývačka riadu zvykne skladovať obrovské množstvo nečistoty, ak ju často neumývame zvonku i zvnútra. V súčasnosti máme na výber veľké množstvo čistiacich prostriedkov do umývačky. Rýchlou pomocou môže byť roztok zo sódy bikarbóny alebo octový roztok pre dokonalé prečistenie vnútra umývačky.

Ak ide o záhradu, nebojte sa siahnuť po „lepších“ pomocníkoch. Menší či väčší bager pomôže pri úpravách terénu, ale aj ďalších prácach. Vo výsledku ušetríte veľa času, zmeny budú skutočne viditeľné.

Ak máte práčku a osobitne sušičku, dávajte pozor pri umývaní sušičky na zachytené vlákna v bubne sušičky. Hrozí reálne riziko, že zachytené vlákna sa môžu pri ďalšom použití vznietiť a sušička tak môže zhorieť. Preto sa snažte byť pozorní a odstraňujte zo sušičky aj krátke nitky z oblečenia. Vedeli ste, že stará práčka môže byť najväčším „žráčom“ peňazí vo vašej domácnosti? Nechajte si poradiť, ako vybrať práčku.

Dvierka na sporáku sú nepochybne druhá najšpinavšia vec v kuchyni. Roztok vody a citrónovej šťavy by mal byť dostatočne silný na uschnutú mastnotu. V inom prípade pomôže dobrý odmasťovací prostriedok. Vyskúšajte tieto naše rady a tipy pre upratovanie a čistenie, budete milo prekvapení, ako dobre fungujú.